Консультаційна гаряча лінія з 8.00 до 17.00 +49 (0) 9371 940 107

            
Вихідні дані | UA    

Новини

Поради ветеринарного лікаря: Яка відмінність раціонів для великих і малих порід собак ?

 

Звісно, перш за все це є розмір крокети. Великий собака не може прожувати дрібні гранули, він заковтує їх без перетирання зубами, а собака маленького розміру не подужає грубу гранулу.

Але також існують суттєві відмінності у складі раціону.

У порівнянні з великими собаками, малі собаки мають прискорений обмін речовин. Тому їх харчування має відрізнятися високою кількістю метаболічної енергії. Корми для таких собак не повинні містити великої кількості баластних наповнювачів (соя, ячмінь), оскільки вони суттєво збільшують об’єм харчової грудки, яка не дуже корисна для маленьких шлуночків дрібних собак.

Шлунок собак дрібних порід має маленькі розміри. Тому задовольнити їх енергетичну потребу за рахунок збільшення кількості їжі та частоти годування складно.

Якщо корм має малу енергетичну цінність, собака буде млявою та малорухливою. Це тому, що їй бракує енергії для активних дій!

Корм для собак дрібних порід повинен у великих концентраціях містити такі мінеральні речовини і мікроелементи, як кальцій, фосфор, натрій, калій і магній, а також залізо, цинк, мідь, марганець, йод, кобальт і селен.

Щоб підтримувати в хорошому стані шкіру і шерсть маленьких собак, в корм додаються жирні кислоти і вітаміни групи B. Їх кількість повинна бути точно вивіреною і збалансованою, щоб не створювати навантаження на печінку чотирилапого улюбленця.

Серед супер-преміум раціонів Josera є декілька варіантів раціону для маленького друга:

• Для цуценяток від трьох тижнів до 12 місяців - Josera Mini Junior, завдяки біотину та омега-3,-6 жирним кислотам допоможе із першою линькою, зміною молочних зубів на постійні, забезпечить зменшену кількість фекалій (що дуже актуально, якщо взяти до уваги подвійний карантин під час вакцинації та ревакцинації).

• По досягненню одного року - сміливо переходимо на раціон Josera Mini Deluxe (холістик раціон, що не містить зернових культур у складі, для надзвичайно вибагливих тваринок), або на Josera Miniwell (полюбився собакам за привабливий аромат та багатий смак).

• По досягненні твариною поважного віку (7 років) обирайте раціон Josera Minivita, який підтримає кістки та суглоби у нормі, а також легко розгризається та не перенавантажує зуби тварини.

Пам’ятайте, якщо Ваш маленький улюбленець декоративної породи – він особливий і це не міф, він дійсно потребує підвищеного піклування та спостереження.

Бажаємо здоров'я Вам та Вашим улюбленцям!

Ветеринарний лікар компанії "Йозера Україна".