Консультаційна гаряча лінія з 8.00 до 17.00 +49 (0) 9371 940 107

            
Вихідні дані | UA    

Новини

Поради ветеринарного лікаря: Зубний наліт та шляхи його уникнення.

 

Делікатна тема, з якою стикаються майже усі власники домашніх тварин, а саме – неприємний запах з пащі улюбленця.

 

Якщо придивитися-можна побачити на зубах та яснах наліт кольору від світло-жовтого до темно-коричневого, консистенцією від мазеподібної до вапнякової.

За рахунок чого виникає зубний наліт та як його уникнути?

Першопричина даної патології це вживання тваринами у їжу виключно м'які раціони або комбінація сухий корм-натуральна їжа-вологий корм. Часточки їжі, які залишаються в між зубному просторі після кожної годівлі, поїдаються іншими мікроорганізмами, які живуть у ротовій порожнині тварини. Ці мікроорганізми також забираються до яснової кишені та розширює простір між зубом та яснами, розхитуючи його. Після поїдання часточок їжі, ці мікроорганізми починають їсти емаль та денту (матеріал, з якого складається сам зуб), що призводить до величезної кількості патологій, найменшою з яких є так званий зубний наліт, що переходить в тверду форму та блокує зуб повністю.

На жаль, ми не можемо чистити зуби своїм улюбленцям щоденно після кожного прийому їжі, тож існує декілька способів зберегти зуби улюбленця здоровими, а подих – свіжим:


➡ Зубна щітка та паста з ароматом м’яса або м’яти (обирайте, кому має бути приємно, вам або улюбленцю)
➡ Спеціальний спрей, який розчиняє рештки їжі між зубами тварини одразу після нанесення
➡ Механічна чистка зубного каменя стоматологічними інструментами під седацією
➡ Ультразвукове очищення скалером під седацією

Останні два способи визнано найбільш ефективними та корисними. Після такої процедури тварина декілька днів їсть виключно м’яку їжу, ясна їй обробляються гелем, який містить дубильні речовини для міцного утримання зуба у ясневій кишені.

Через декілька днів рекомендовано перейти на годування сухими раціонами для запобігання утворення зубного каменя у майбутньому.
Уся супер-преміальна лінійка Josera для котиків та песиків має комплекс проти утворення зубного нальоту, цей комплекс мають як раціони для молодих тварин, так і корми для тварин похилого віку. Зменшений ризик виникнення зубного каменю завдяки підсиленому зв'язуванню кальцію у слині.

Пам'ятайте, неможливо почистити вже хворі зуби тварині за допомогою сухого корму, але після чистки – ефект профілактики буде стовідсотковим, за умови, що розмір крокети пасує до породи улюбленця. Обирайте якісне для своїх хатніх улюбленців, віддавайте перевагу Josera.

Бажаємо здоров'я Вам та Вашим улюбленцям!

З повагою, Ветеринарний лікар Josera.
#vetporadyjosera